Pozwól sobie pomóc!

Choroba, która na długie miesiące przykuwa do łóżka to dla chorego i dla jego rodziny spore wyzwanie. Gdy na długi czas jest się unieruchomionym, człowiek dotychczas sprawny i silny liczy na pomoc swojej rodziny i personelu medycznego. O ile chorobie naszego bliskiego lub naszej własnej nie jesteśmy w stanie zapobiec bez specjalistycznej pomocy lekarza, o tyle możemy w sposób prosty ułatwiać mu codzienne życie. Artykuły naszej firmy są przeznaczone głównie dla osób starszych, ale istnieją dziesiątki przykładów, w których również młodym pacjentom należy się specjalne traktowanie.
 
Ludzie starsi, schorowani oprócz typowej dla swojego wieku demencji lub Alzheimera, który uniemożliwia im normalne załatwianie potrzeb fizjologicznych, mają też wiele innych schorzeń, które powodują, że konieczne jest zaopatrzenie takiego chorego w pampersa – dłonie, które nie są już tak sprawne, nogi, które nie dają rady dojść do toalety, rozległe oparzenia lub odleżyny, przez które normalne czynności sprawiają ból. Aby pielęgnacja takiej osoby mogła przebiegać sprawnie, warto ubrać ją w specjalny kombinezon, jak na przykład ten: Kombinezon z zamkiem na plecach i w kroku, który posiada specjalne otwory ułatwiające zmianę pampersa, uniemożliwiające choremu dostęp do części ciała chronionych przez kombinezon. Dzięki używaniu specjalnych śpiochów chory nie zmarznie nocą, zawsze ma czysto i sucho, a dodatkowo osoba opiekująca się nim nie musi stale poprawiać podwijających się nogawek czy spadających spodni.
 
Doskonałym produktem oferowanym przez naszą firmę jest specjalna bielizna w postaci wygodnych, bawełnianych koszulek rozpinanych z boku, takich jak ta: Podkoszulek z zamkiem na boku. Co daje taka koszulka? Przede wszystkim pozwala dbać o komfort pacjenta, który jest unieruchomiony, a dodatkowo niemożliwe jest wkładanie mu jakichkolwiek ubrań przez głowę. Jest to bielizna idealna dla pacjentów z urazami szyi i kręgosłupa, których przebierać należy bez podnoszenia tułowia, a le także dla osób, które są unieruchomione z powodu udarów.
 
Produkty naszej firmy są wykonane z uwzględnieniem każdej możliwej niedogodności, na jaką skazany jest pacjent przebywający dłuższy czas w łóżku z przykazaniem jak najrzadszego wykonywania jakichkolwiek ruchów. Jesteśmy w posiadaniu specjalnych rękawic ochronnych wykonanych z miękkiej bawełny: Rękawiczki bez palców ze ściągaczem, które mają funkcję ochronną - zabezpieczają chorego przed używaniem paznokci do rozdrapywania skóry i przed wszelkimi niepożądanymi działaniami.
 
Dla chorych z unieruchomionymi kończynami, na przykład po złamaniach, oferujemy wygodne modele body: Body z zapięciem na zatrzask w kroku. To część garderoby zapinana na zatrzask w kroku, przez co ułatwia zdejmowanie i wkładanie bez konieczności poruszania kończynami. Dzięki temu chory unika problemu odkrytych pleców czy zdejmowania dolnych partii odzieży przez nogi.
 
Gdy lekarz decyduje, że Twój bliski powinien jak najmniej ruszać się, uszanuj jego decyzję. Najlepsze co możesz zrobić dla bliskiej Ci osoby w takiej sytuacji, to wyposażyć ją w niezbędną odzież, bieliznę i dodatki, które sprawią, że leżenie nie będzie dla nich udręką. Warto mieć na podorędziu komplet uniwersalnego, wygodnego ubrania nocnego wykonanego z trykotu, takiego jak Body z długimi nogawkami. To idealne body z długimi nogawkami, które posiada długi zamek z tyłu biegnący przez całe plecy – uniemożliwia to chorym z demencją czy otępieniem ingerowanie w zawartość pampersa, zdejmowanie go, rozbieranie się. Takie wdzianko jest wygodne, niekrępujące dla pacjenta, a także umożliwia opiekunom sprawną, bezstresową pielęgnację. Chodzi o to, by wyjść naprzeciw potrzebom chorego i przewidzieć wszelkie działania niepożądane, które mogą mieć miejsce podczas długotrwałego unieruchomienia.
 
Artykuł sponsorowany przez firmę 4Care Poland